Na gali przyznano także nagrody Grand Press za najlepsze materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe. W tym roku na konkurs wpłynęła rekordowa liczba 800 prac. Jury nominowało do finału 54 materiały. Zwycięzcy w kategoriach otrzymali czek o równowartości 1000 euro, a w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne dodatkowo smartfon Huawei – Mate 10 Pro wspomagany przez sztuczną inteligencję.
Kategorię News wygrała informacja „Faktów” RMF FM – „Zderzenie kolumny rządowej. Premier Beata Szydło w szpitalu”. Rozgłośnia jako pierwsze medium poinformowały o wypadku samochodu wiozącego premier Beatę Szydło w Oświęcimiu.
W kategorii Dziennikarstwo śledcze nagrodzony został materiał „Śmierć w komisariacie” Wojciecha Bojanowskiego („Superwizjer” TVN 24) odkrywający prawdę o śmierci 25-letniego Igora Stachowiaka, którego w komisariacie Wrocław Stare Miasto policjanci dręczyli i torturowali za pomocą paralizatora, a potem przez rok ukrywali tę zbrodnię przed opinią publiczną. Partnerem kategorii Dziennikarstwo śledcze był Lux Med.
W kategorii Publicystyka za najlepszy uznano opublikowany w „Tygodniku Powszechnym” tekst „W imię brata”, w którym Andrzej Stankiewicz na licznych przykładach pokazuje, jak bardzo bieżąca polityka uprawiana przez Jarosława Kaczyńskiego odstaje od idei, które głosił jego brat, były prezydent Polski. Partnerem kategorii Publicystyka był ZAiKS.
Najlepszy reportaż prasowy to „Dom zły” Katarzyny Włodkowskiej („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) opisujący tragiczną historię Ewy, którą mąż przez dwa lata więził w piwnicy, głodził, bił i gwałcił, lecz żadne urzędy i organy ścigania jej nie uwierzyły i nie pomogły.
Kategorię Reportaż radiowy wygrał materiał „Kenia – wojna o trawę” Agaty Kasprolewicz (Program I Polskiego Radia) opowiadający o tym, jak politycy w Kenii, walcząc o głosy w wyborach, wykorzystują nienawiść rasową.
Natomiast kategorię telewizyjną wygrał reportaż „Jak zamordowano Iwonę Cygan” Anny Barańskiej-Całek i Michała Fui („Superwizjer” TVN 24), którzy 19 lat po głośnym zabójstwie w Szczucinie dotarli do ważnych świadków i wcześniej niepublikowanych dokumentów, wskazując nowe poszlaki mogące obciążać policjantów.
Najlepszy wywiad zrobiła Magdalena Kicińska („Wysokie Obcasy – Gazeta Wyborcza”). Kategorię wygrała jej rozmowa (pt. „Bił mnie tylko w nocy”) z Karoliną Piasecką, której mąż polityk, zdeklarowany katolik, latami znęcał się nad żoną i terroryzował córki.
Najlepszy w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne był zdaniem jury cykl „Bezprawie. Sieci apteczne od środka”, w którym Patryka Słowika i Jakuba Styczyńskiego („Dziennik Gazeta Prawna”) opisują biznes apteczny, jego mroczną stronę i wielkie pieniądze, które sprawiają, że państwowi kontrolerzy są bezradni. Partnerem kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne był HUAWEI.