Na gali wręczono także nagrody Grand Press za najlepsze materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe. Na konkurs wpłynęły w tym roku 693 prace. Do finału przeszły 53 materiały. Zwycięzcy w kategoriach otrzymali czeki o równowartości 5 tys. zł oraz smartfony Huawei Mate 20 Pro ufundowane przez Huawei Polska, a w Dziennikarstwie specjalistycznym także ultrabooka Huawei MateBook X Pro.
Kategoria NEWS: Cykl „Afera taśmowa. Kelnerzy obciążają Morawieckiego” – Mateusz Baczyński, Kamil Dziubka, Andrzej Gajcy, Janusz Schwertner i Andrzej Stankiewicz (Onet.pl) dotarli do akt śledztwa w sprawie afery taśmowej i ujawnili m.in., że kelnerzy zeznali, iż na jednej z nagranych taśm przyszły premier miał dyskutować o zakupie nieruchomości na tzw. słupy.
Kategoria DZIENNIKARSTWO ŚLEDCZE: „Polscy neonaziści” – materiał Bertolda Kittela, Anny Sobolewskiej i Piotra Wacowskiego („Superwizjer” TVN 24, TVN): dziennikarze ujawnili, co się dzieje na spotkaniach polskich neonazistów i jak świętowano rocznicę urodzin Hitlera.
Kategoria PUBLICYSTYKA: „Państwo prywatnej zemsty” – Andrzej Stankiewicz („Tygodnik Powszechny”) pokazuje, że Jarosław Kaczyński pozwolił swoim ludziom używać państwa do osobistego rewanżu.
Kategoria REPORTAŻ PRASOWY/INTERNETOWY: „Zbrodnia na skrzyżowaniu w Jičínie” – reportaż Ewy Winnickiej i Cezarego Łazarewicza („Ale Historia – Gazeta Wyborcza”) o długo ukrywanym, wstydliwym dla Polaków epizodzie z 1968 roku, gdy nasze wojska weszły do Czechosłowacji.
Kategoria REPORTAŻ RADIOWY: „Człowiek, którego nie znałem” – reportaż Katarzyny Michalak (Radio Lublin) opowiadający o tym, jak wnuk Ludwika Czugały, współzałożyciela UMCS, szuka prawdy o swoim dziadku, który został zabity przez żołnierzy wyklętych.
Kategoria REPORTAŻ TELEWIZYJNY/WIDEO: Cykl: „25 lat za niewinność” „Utracona młodość Tomasza Komendy” – reportaże Grzegorza Głuszaka („Superwizjer” TVN 24, TVN) opowiadające o tym, jak błędna decyzja sądu spowodowała, że niewinny 23-latek trafił do więzienia i spędził w nim 18 lat.
Kategoria WYWIAD: „Oskarżony, sędzia Tuleya” – wywiad Donaty Subbotko („Magazyn Świąteczny – Gazeta Wyborcza”) z sędzią Igorem Tuleyą o jego karierze, rodzinie i zderzeniu z aparatem państwa.
Kategoria DZIENNIKARSTWO SPECJALISTYCZNE: Cykl o imporcie antracytu wydobywanego w okupowanym Donbasie – Karolina Baca-Pogorzelska i Michał Potocki („Dziennik Gazeta Prawna”) opisują, jak wygląda antracytowy biznes i jakimi drogami węgiel z Donbasu trafia do Unii Europejskiej.
W tym roku w jury zasiadali: Katarzyna Buszkowska (Radio Zet), Kamila Ceran (Tok FM), Roman Czejarek (Program I Polskiego Radia), Renata Gluza („Press”), Katarzyna Janowska (Onet), Krzysztof Jedlak („Dziennik Gazeta Prawna”), Marcin Kowalczyk („Express Ilustrowany”, „Dziennik Łódzki”), Edward Miszczak (TVN i Discovery), Andrzej Skworz („Press”), Radosław Sławiński (Polsat Play), Tadeusz Sołtys (Grupa RMF), Marek Twaróg („Dziennik Zachodni”), Michel Viatteau (Agence France-Presse), Jacek Żakowski („Polityka”).
Mecenasem konkursu i gali jest Kulczyk Investments.
Sponsorzy konkursu: Huawei, Grupa Luxmed.
Partnerzy konkursu:
Google, Grupa Żywiec, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Biedronka.
Partner Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego: Bank BGŻ BNP Paribas.
Partner Grand Press Economy: Allegro.
Partner Grand Press Digital: Facebook.